Axel Nilsson oljemålning

229046

NILSSON, Axel (1889-1981): I kupén, signerad Axel Nilsson, olja på duk fäst på pannå, 61x50 cm;
UTSTÄLLD: Nutida svensk konst, Kunstmuseet, Köpenhamn 1942

Konst, Måleri

Rum 8

Axel Nilsson oljemålning

Budhistorik (5 bud)
1145366
5 000
1145363
4 600
1142189
1138761
1 600
1137778

Slutpris SEK:
5 000
525 EUR, 650 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.