Ljuskrona 1800-tal

229016

LJUSKRONA, 1800-talets andra hälft, oscariansk, 8-armad, förgylld stomme med dekor av bladslingor, behängd med prismor, elektrifierad, höjd ca 83, diameter ca 83 cm

Senare elektrifierad

Belysning, Ljuskronor

Rum 12

Ljuskrona 1800-tal

Budhistorik (72 bud)
1141277
42 000
1141279
40 000
1141277
38 000
1141275
37 000
1141270
36 000

Slutpris SEK:
42 000
4 410 EUR, 5 460 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.