Tedosor Kina

228856

TEDOSOR, 2 st, porslin, Kina, 1700-tal, Yongzheng, dekor i famillerosefärger av blommor och fåglar, foten med genombruten dekor, höjd 9,5-10 cm

Saknar lock, lagning, dekor med skada

Orientaliskt, Porslin

Monter 10

Tedosor Kina

Budhistorik (18 bud)
1138778
2 400
1138794
1138778
1138793
1 900
1138778
1 800

Slutpris SEK:
2 400
252 EUR, 312 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.