Soffa Ryssland

228789

SOFFA, Ryssland, empire, 1800-tal, fanerad i mahogny, svärtade ben i form av lejontassar, fleuroner i mässing, längd 173 cm; 2 pölar medföljer
Proveniens, Huvudsta Gård, Solna

Rum 14

Soffa Ryssland

Budhistorik (48 bud)
1142251
33 000
1142250
32 000
1142250
31 000
1142244
30 000
1142244
28 000

Slutpris SEK:
33 000
3 465 EUR, 4 290 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.