Lodbössa

228100

LODBÖSSA, 1800-tal, flintsnapplås, oktagonal räfflad pipa, helstock med kolvlåda, inbränt årtal 1892, längd ca 109 cm

Renoverad, kompletterad, skador

Vapen/Medaljer

Rum 3

Lodbössa

Budhistorik (29 bud)
1124493
6 600
1132735
6 400
1124493
6 200
1132734
6 000
1124493
5 800

Slutpris SEK:
6 600
693 EUR, 858 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.