Konsolur 1700-tal

227330

KONSOLUR, 1700-tal, rokoko, fodrad i bemålat trä, slagfunktion, verket märkt "N:55", fötter med skurna voluter, höjd ca 59 cm, uppdragsnyckel medföljer

Fodral med smärre slitage, färgbortfall, senare bemålad, urtavlan med krackelering och bortfall samt

Ändringar/tillägg
Uppdragsnyckel avhämtas vid Utlämningen

Klockor/Ur

Kundcenter

Konsolur 1700-tal

Budhistorik (13 bud)
1127398
8 000
1127397
7 800
1127392
7 600
1127390
6 200
1127386
6 000

Slutpris SEK:
8 000
840 EUR, 1 040 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.