Peter Johansson objekt

226750

JOHANSSON, Peter (född 1964): Böglåda, signerad, daterad och numrerad Peter Johansson 2003, upplaga 1. Objekt, låda innehållande kurbitsbemålade Dr. Martens Airwair kängor, höjd 44, 62,5x62 cm.
PROVENIENS: Galerie Leger, Malmö

Konst, Skulptur

Rum 3

Peter Johansson objekt

Budhistorik (9 bud)
1122417
5 200
1120614
4 400
1120232
1119837
1 300
1119792

Slutpris SEK:
5 200
546 EUR, 676 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.