Skålar i silver 1930-tal

226591

SKÅLAR med lock, 1 par, silver, GAB, Stockholm 1935/36, graverad dekor med motiv av blomsterslingor, lockknopp i form av kula, höjd 13 cm, total vikt ca 810 g

Repor och smärre bucklor

Silver

Monter 30

Skålar i silver 1930-tal

Budhistorik (7 bud)
1119539
2 400
1118628
1119199
1118628
1 900
1117757
1 800

Slutpris SEK:
2 400
252 EUR, 312 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.