Takfotogenlampa majolika

225763

TAKFOTOGENLAMPA, 1800-talets slut, för 6 ljus, majolika, behängd med prismor, kupa i frostat glas, höjd ca 135 cm

Kupan med sprickor, en hänkel av, skador

Belysning, Ljuskronor

Rum 11

Takfotogenlampa majolika

Budhistorik (22 bud)
1109501
1109805
1 900
1109501
1 800
1109804
1 700
1109501
1 600

Slutpris SEK:
192 EUR, 225 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.