Ingrid Vang Nyman teckning

225455

VANG NYMAN, Ingrid (1916-1959): Fågel med rönnbär, signerad Vang, blandteknik, a tergo tuschteckning av lekande barn, 8x17 cm;
PROVENIENS: Tidigare ägare var släkt med konstnären

Konst, Måleri

Monter 8

Ingrid Vang Nyman teckning

Budhistorik (19 bud)
1108538
1 600
1108530
1108522
1 400
1108522
1 300
1108510

Slutpris SEK:
1 600
153 EUR, 180 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.