Einar Forseth blandteknik

224312

FORSETH, Einar (1892-1982): "Symbol för Australien: Studie for the Chapel of Unity, Coventry Cathedral, marmormosaik", signerad samt signerad och daterad E Forseth 1962 på baksidan, blandteknik på papper uppfodrad på kartong, 114x115 cm
PROVENIENS: Konstnärens familj

Skador, 2-delad

Konst, Måleri

Kundcenter

Einar Forseth blandteknik

Budhistorik (14 bud)
1098293
1 600
1097979
1097978
1 400
1097977
1 300
1097976

Slutpris SEK:
1 600
153 EUR, 180 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.