Kristofer Sinding-Larsen oljemålning

173137

SINDING-LARSEN, Kristofer (1873-1948): Landskap med sjö, signerad Kr Sinding Larsen 1922, olja på duk, 87x117 cm

Dukskada i form av hål ca 4x3 cm, krackeleringar, färgbortfall samt mindre lagningar.

Konst, Måleri

Budhistorik (1 bud)

658152
2013-03-05 04:47:04

2013-03-12 kl 22:26
Slutpris SEK:
29 EUR, 34 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.