Sugakudo träsnitt

166137

SUGAKUDO, Nakayama (verksam 1850-60-tal), 3 st: "Hawk and White Pine", "Ruri Bird and Reeds", "Chicks, Bees and Tsuwabuki" alla1859, signerade träsnitt, obanformat 34x22 cm; oramad
Proveniens: AUktionsverket 13/6 1994, nr 4327

Orientaliskt, Konst, Konst, Grafik

Sugakudo träsnitt

Budhistorik (10 bud)
617119
616318
617118
616318
900
610381
850

Slutpris SEK:
105 EUR, 124 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.