Herrarmbandsur IWC

140570

IWC, manuellt herrarmbandsur, 1947, märkt i verk/urtavla/boett, vitt verk kaliber C.88, nr 1140055, silverfärgad urtavla med streck och arabiska siffror, sekundvisare, boett av bolidenguld 18 k, stämplad Y8 (1949), skinnband, diameter 34 mm

Obetydliga repor, ej originalkrona

Klockor/Ur

Herrarmbandsur IWC
Budhistorik (10 bud)
468883
8 600
466672
8 400
468882
8 200
466672
8 000
464061
7 000

Slutpris SEK:
8 600
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer