Vagnsur spindelgång

140406

VAGNSUR, 1800-talets första del, urtavla och verk signerade D. D. Neveren, London, trä med målad dekor, fickursverk med spindelgång, höjd 21 cm

Fungerar ej, urtavlan med skador, en visare senare

Klockor/Ur

Vagnsur spindelgång

Budhistorik (1 bud)

468108
2012-10-13 18:29:33

2012-10-14 kl 13:03
Slutpris SEK:
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 260 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer