Väggtelefon Norge

140094

ELEKTRISK BUREAU VÄGGTELEFON, Kristiania, 1890-tal, gjutjärn och plåt med intarsiaimitation, med pulpet, höjd 71 cm
PROVENIENS. Karl-Gustaf Guldbrands samling

Smärre slitage, bakstycke saknas

Nautica/Technica

Väggtelefon Norge

Budhistorik (10 bud)
450515
11 000
447408
10 500
447408
6 600
449788
6 400
447408
6 200

Slutpris SEK:
11 000
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 260 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer