Väggtelefon

140092

LM ERICSSON VÄGGTELEFON, omkring 1888, nr 18338, valnöt med delvis förnicklade detaljer i mässing, batterilåda i plåt, separat hörlur, höjd 71 cm
PROVENIENS: Karl-Gustaf Guldbrands samling

Smärre skador

Nautica/Technica

Väggtelefon

Budhistorik (17 bud)
449565
7 600
449783
7 400
449565
7 200
449782
7 000
449565
6 000

Slutpris SEK:
7 600
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 260 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer