Samekniv horn

143804

KNIV, samearbete i horn, graverad dekor, slida signerad och daterad NM Utsi -1942, längd 34 cm, tillhörande miniatyrkniv i skaftet medföljer

Diverse, Allmoge, Etnografica

Samekniv horn

Budhistorik (2 bud)

402641
400032

Slutpris SEK:
37 EUR, 46 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.