Kaffe- och teservis

143626

KAFFE- och TESERVIS, 15 delar, troligen Bühl & Söhne, Thüringen 1700-talets slut, porslin, målad dekor av blommor i violett och guld, vissa delar märkta i violett, omfattar 12 koppar med fat, tekanna, kaffekanna och tedosa, kaffekannans höjd 15,5 cm; tekannans lock och ett fat med lagning, sliten dekor

Smärre naggar på några fat

Keramik/Porslin

Kaffe- och teservis

Budhistorik (10 bud)
402333
4 200
402337
402333
3 800
402335
3 600
402333
3 400

Slutpris SEK:
4 200
441 EUR, 546 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.