Kaffekanna sockerskål gräddkanna silver

143621

KAFFEKANNA, SOCKERSKÅL och GRÄDDKANNA, silver, stämplade C G Hallberg, 1906, på lejontassar, invändigt förgyllda, höjd 14-24 cm

Silver

Budhistorik (9 bud)
401875
5 800
401821
5 600
401298
5 400
401287
5 200
401207
5 000

Slutpris SEK:
5 800
609 EUR, 754 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.