Pilgrimsvas och vas Kina

143314

PILGRIMSVAS, med lock, VAS, med relief, porslin, Kina, dekor i underglasyrblått, höjd utan vasens sockel 42-46 cm

Skador och lagningar

Orientaliskt

Pilgrimsvas och vas Kina

Budhistorik (17 bud)
400757
1 800
400751
1 700
400754
1 600
400751
400750
1 400

Slutpris SEK:
1 800
183 EUR, 222 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.