Showroom:
Antal per sida: 
Sortering: 
Sida: 
Föregående | Nästa
 

Auktioner Nautica/Technica (88)

 
475301
475657
475789
475880
475301 MONOGRAMISTEN AS, "Marye", signerad AS, olja på duk på ...
Utrop: 2 000 SEK
1 dag, 2017-07-24 kl 15:00
Magasin 5, Stockholm
Bud: 1 000 SEK
475657 MIKROSKOP, 1800-talets slut, i sträschatull, märkt "Swift & ...
Utrop: 2 000 SEK
3 dagar, 2017-07-26 kl 14:18
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bud: 1 000 SEK
475789 OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, 1900-tal, fartygsporträtt i olja, ...
Utrop: 2 000 SEK
4 dagar, 2017-07-27 kl 11:24
Magasin 5, Stockholm
Bud: 1 100 SEK
475880 METRONOM, Junghans, tidigt 1900-tal, mahogny, höjd ca 22 cm
Utrop: 1 000 SEK
4 dagar, 2017-07-27 kl 21:03
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bud: 350 SEK
 
 
 
475226
471843
471848
471850
475226 SKYLT, 1900-tal, glas, fasettslipad kant, bemålad dekor av ...
Utrop: 1 500 SEK
7 dagar, 2017-07-30 kl 16:12
Magasin 5, Stockholm
Bud: 300 SEK
471843 ROLAND SVENSSON (1910-2003): "Juninatt, Gillöga", signerad ...
Utrop: 3 000 SEK
15 dagar, 2017-08-07 kl 10:00
Magasin 5, Stockholm
Bud: 3 200 SEK
471848 ROLAND SVENSSON (1910-2003): "Utskärshamn, Nasen Melkobba", ...
Utrop: 3 000 SEK
15 dagar, 2017-08-07 kl 10:20
Magasin 5, Stockholm
Bud: 2 000 SEK
471850 ROLAND SVENSSON (1910-2003): "Porträtt av vinter - Stora ...
Utrop: 3 000 SEK
15 dagar, 2017-08-07 kl 11:00
Magasin 5, Stockholm
Bud: 1 400 SEK
 
 
 
471851
471854
472281
471858
471851 ROLAND SVENSSON (1910-2003): "Ramsmora - Möja", signerad ...
Utrop: 1 500 SEK
15 dagar, 2017-08-07 kl 11:20
Magasin 5, Stockholm
Bud: 850 SEK
471854 ROLAND SVENSSON (1910-2003): "Morgonstämning", signerad ...
Utrop: 1 500 SEK
15 dagar, 2017-08-07 kl 11:40
Magasin 5, Stockholm
Bud: 500 SEK
472281 ROLAND SVENSSON (1910-2003): (6) Arbetsbilder, signerad ...
Utrop: 2 000 SEK
15 dagar, 2017-08-07 kl 12:00
Magasin 5, Stockholm
Bud: 1 900 SEK
471858 ROLAND SVENSSON (1910-2003): "Båten från staden", signerad ...
Utrop: 4 000 SEK
15 dagar, 2017-08-07 kl 12:20
Magasin 5, Stockholm
Bud: 6 400 SEK
 
 
 
471862
471866
471872
471875
471862 ROLAND SVENSSON (1910-2003): "Morgonbåten från Husarö", ...
Utrop: 4 000 SEK
15 dagar, 2017-08-07 kl 12:40
Magasin 5, Stockholm
Bud: 5 400 SEK
471866 ROLAND SVENSSON (1910-2003): "Nattstämning, Gillöga" ...
Utrop: 4 000 SEK
15 dagar, 2017-08-07 kl 13:00
Magasin 5, Stockholm
Bud: 2 000 SEK
471872 ROLAND SVENSSON (1910-2003): "Möja, Kyrkviken", signerad ...
Utrop: 10 000 SEK
15 dagar, 2017-08-07 kl 13:20
Magasin 5, Stockholm
Bud: 3 000 SEK
471875 ROLAND SVENSSON (1910-2003): "Våris, Gillöga, ", signerad ...
Utrop: 2 000 SEK
15 dagar, 2017-08-07 kl 13:40
Magasin 5, Stockholm
Bud: 700 SEK
 
 
 
471880
471883
471886
472843
471880 ROLAND SVENSSON (1910-2003): "Marsmorgon, Tornö", signerad ...
Utrop: 2 000 SEK
15 dagar, 2017-08-07 kl 14:00
Magasin 5, Stockholm
Bud: 1 000 SEK
471883 ROLAND SVENSSON (1910-2003): "Möte på isen", signerad ...
Utrop: 4 000 SEK
15 dagar, 2017-08-07 kl 14:20
Magasin 5, Stockholm
Bud: 7 400 SEK
471886 ROLAND SVENSSON (1910-2003): "Fladen, Vidinge", signerad ...
Utrop: 2 500 SEK
15 dagar, 2017-08-07 kl 14:40
Magasin 5, Stockholm
Bud: 300 SEK
472843 ROLAND SVENSSON (1910-2003): (2) Skiss/Illustration: ...
Utrop: 1 200 SEK
15 dagar, 2017-08-07 kl 15:00
Magasin 5, Stockholm
Bud: 300 SEK
 
 
 
471892
471896
472842
471900
471892 ROLAND SVENSSON (1910-2003): "Sommarnatt i storskärgårn" ...
Utrop: 1 000 SEK
15 dagar, 2017-08-07 kl 15:20
Magasin 5, Stockholm
Bud: 550 SEK
471896 ROLAND SVENSSON (1910-2003): "Farbror Anselm bygger ...
Utrop: 7 000 SEK
15 dagar, 2017-08-07 kl 15:40
Magasin 5, Stockholm
Bud: 6 000 SEK
472842 ROLAND SVENSSON (1910-2003): (4), Gillöga, 1 signerad och ...
Utrop: 1 200 SEK
15 dagar, 2017-08-07 kl 16:00
Magasin 5, Stockholm
Bud: 300 SEK
471900 ROLAND SVENSSON (1910-2003): "Svenska Lillö", signerad ...
Utrop: 2 500 SEK
15 dagar, 2017-08-07 kl 16:20
Magasin 5, Stockholm
Bud: 400 SEK
 
 
 
471973
471980
471989
472286
471973 ROLAND SVENSSON (1910-2003): "Gillöga" signerad roland S, ...
Utrop: 4 000 SEK
15 dagar, 2017-08-07 kl 17:00
Magasin 5, Stockholm
Bud: 3 200 SEK
471980 ROLAND SVENSSON (1910-2003): "Utskär", signerad roland S ...
Utrop: 2 000 SEK
15 dagar, 2017-08-07 kl 17:20
Magasin 5, Stockholm
Bud: 650 SEK
471989 ROLAND SVENSSON (1910-2003): "Tornösund - Möja", signerad ...
Utrop: 1 500 SEK
15 dagar, 2017-08-07 kl 17:40
Magasin 5, Stockholm
Bud: 950 SEK
472286 ROLAND SVENSSON (1910-2003): (3) Läsande män, Ramsmora ...
Utrop: 1 500 SEK
15 dagar, 2017-08-07 kl 18:00
Magasin 5, Stockholm
Bud: 1 100 SEK
 
 
 
471990
472013
471894
472023
471990 ROLAND SVENSSON (1910-2003): "Marsdag Möja", signerad ...
Utrop: 1 500 SEK
15 dagar, 2017-08-07 kl 18:20
Magasin 5, Stockholm
Bud: 350 SEK
472013 ROLAND SVENSSON (1910-2003): "Isvinter - Storskärgården", ...
Utrop: 1 000 SEK
15 dagar, 2017-08-07 kl 18:40
Magasin 5, Stockholm
Bud: 300 SEK
471894 ROLAND SVENSSON (1910-2003): "Hästhålet, Horsten", signerad ...
Utrop: 8 000 SEK
15 dagar, 2017-08-07 kl 19:00
Magasin 5, Stockholm
Bud: 4 000 SEK
472023 ROLAND SVENSSON (1910-2003): "Vårkväll Gillöga", signerad ...
Utrop: 2 000 SEK
15 dagar, 2017-08-07 kl 19:03
Magasin 5, Stockholm
Bud: 2 200 SEK
 
 
 
472025
472029
472031
472032
472025 ROLAND SVENSSON (1910-2003): "Sommarafton", signerad roland ...
Utrop: 1 000 SEK
15 dagar, 2017-08-07 kl 19:06
Magasin 5, Stockholm
Bud: 700 SEK
472029 ROLAND SVENSSON (1910-2003): "Frisk bris", signerad roland ...
Utrop: 2 000 SEK
15 dagar, 2017-08-07 kl 19:09
Magasin 5, Stockholm
Bud: 2 000 SEK
472031 ROLAND SVENSSON (1910-2003): "Lilla Nassa Storskäret", ...
Utrop: 1 000 SEK
15 dagar, 2017-08-07 kl 19:12
Magasin 5, Stockholm
Bud: 1 100 SEK
472032 ROLAND SVENSSON (1910-2003): "Löka", signerad och daterad ...
Utrop: 2 000 SEK
15 dagar, 2017-08-07 kl 19:15
Magasin 5, Stockholm
Bud: 500 SEK
 
 
 
471889
472282
472044
472062
471889 ROLAND SVENSSON (1910-2003): "Gammal skiss från Horsten", ...
Utrop: 8 000 SEK
15 dagar, 2017-08-07 kl 19:18
Magasin 5, Stockholm
Bud: 6 000 SEK
472282 ROLAND SVENSSON (1910-2003): (4) Sjöbodar och kobbar, ...
Utrop: 2 000 SEK
15 dagar, 2017-08-07 kl 19:21
Magasin 5, Stockholm
Bud: 1 000 SEK
472044 ROLAND SVENSSON (1910-2003): "Utskärshamn" ...
Utrop: 3 000 SEK
15 dagar, 2017-08-07 kl 19:24
Magasin 5, Stockholm
Bud: 2 400 SEK
472062 ROLAND SVENSSON (1910-2003): "Sommarnatt", signerad och ...
Utrop: 1 000 SEK
15 dagar, 2017-08-07 kl 19:27
Magasin 5, Stockholm
Bud: 350 SEK
 
 
 
Användning av cookies.
Vår webbplats använder cookies bl a för att du ska kunna logga in och lägga bud. Om du inte vill tillåta lagring av cookies på din dator kan du stänga av det i din webbläsares inställningar. Då kommer inga cookies att lagras men du kommer inte kunna använda vissa delar av webbplatsen, t ex logga in för att vara med i budgivningen.
Showroom:
Antal per sida: 
Sortering: 
Sida: 
Föregående | Nästa
 
Stockholms Auktionsverk Online
Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

Alltsedan starten 1996 har Antikskolan utbildat närmare 5.000 elever i konst- och stilhistoria.

» Läs mer