Showroom:
Antal per sida: 
Sortering: 
Sida: 
Föregående | Nästa
 

Auktioner Nautica/Technica (13)

 
458621
458389
458432
458939
458621 BAROMETRAR, 3 st, bl.a. BEBA, trä, mässing och glas, för ...
Utrop: 1 200 SEK
21 tim 28 min, 2017-04-30 kl 20:56
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bud: 300 SEK
458389 LINJEVÄLJARE, 2 st., märkt CJ 752, höjd 31 cm, VÄGGTELEFON, ...
Utrop: 2 000 SEK
2 dagar, 2017-05-01 kl 16:21
Slakthusgatan 22, Stockholm
 
458432 MARITIMT RÄCKE, 1900-talets första hälft, 3 st stänger i ...
Utrop: 1 500 SEK
2 dagar, 2017-05-01 kl 19:22
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bud: 2 600 SEK
458939 LEICA, kamera, IIf, 1950-tal, med tillbehör i väska
Utrop: 1 000 SEK
3 dagar, 2017-05-02 kl 10:16
Magasin 5, Stockholm
Bud: 350 SEK
 
 
 
458818
459290
459308
459126
458818 MARINA LAMPOR, 1 par, mässing och glas, höjd ca 35 cm
Utrop: 3 000 SEK
3 dagar, 2017-05-02 kl 10:40
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bud: 1 000 SEK
459290 LANTERNA, koppar, tidigt 1900-tal, Kenyon & co, ...
Utrop: 4 000 SEK
4 dagar, 2017-05-03 kl 16:39
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bud: 700 SEK
459308 KOMPASS, hus i mässing, kardanskt upphängd i trälåda, PW ...
Utrop: 1 200 SEK
4 dagar, 2017-05-03 kl 19:56
Magasin 5, Stockholm
Bud: 300 SEK
459126 FARTYGSMODELL, trä och metall, 1900-talets mitt, höjd ca ...
Utrop: 2 500 SEK
4 dagar, 2017-05-03 kl 21:22
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bud: 350 SEK
 
 
 
459363
459465
459757
460030
459363 SIGNALLYKTA, 1900-talets första hälft, för fartyg, märkt ...
Utrop: 3 000 SEK
5 dagar, 2017-05-04 kl 12:44
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bud: 450 SEK
459465 LANTERNA, (topp/ankar) 1900-talets första del, koppar, ...
Utrop: 1 500 SEK
5 dagar, 2017-05-04 kl 15:48
Magasin 5, Stockholm
Bud: 2 200 SEK
459757 FARTYGSRATT, 1900-tal, med mässingsbeslag, diameter 105 cm
Utrop: 2 500 SEK
7 dagar, 2017-05-06 kl 11:30
Magasin 5, Stockholm
Bud: 400 SEK
460030 SAMLARTALLRIKAR, 11 st, "Svensk Sjöfart", Stavangerflint, ...
Utrop: 1 000 SEK
7 dagar, 2017-05-06 kl 17:30
Magasin 5, Stockholm
 
 
 
 
460006
460006 MICHELIN EMALJSKYLT, ca 1960-tal, emaljerad ...
Utrop: 3 000 SEK
7 dagar, 2017-05-06 kl 20:34
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bud: 300 SEK
 
 
 
 
 
 
Användning av cookies.
Vår webbplats använder cookies bl a för att du ska kunna logga in och lägga bud. Om du inte vill tillåta lagring av cookies på din dator kan du stänga av det i din webbläsares inställningar. Då kommer inga cookies att lagras men du kommer inte kunna använda vissa delar av webbplatsen, t ex logga in för att vara med i budgivningen.
Showroom:
Antal per sida: 
Sortering: 
Sida: 
Föregående | Nästa
 
Stockholms Auktionsverk Online
Kontakt

Kundcenter tel 08-453 67 10
Växel tel 08-453 67 00
info@auktionsverket.se
Magasin 5, Palermog 19
Stockholms Frihamn

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

Alltsedan starten 1996 har Antikskolan utbildat närmare 5.000 elever i konst- och stilhistoria.

» Läs mer