Showroom:
Antal per sida: 
Sortering: 
Sida: 
Föregående | Nästa
 

Auktioner Allmoge (10)

 
458237
458252
458914
459239
458237 SKÄNKSKÅP, Dalarna, daterat 1810, blåmålad med dekor av ...
Utrop: 3 000 SEK
10 tim 55 min, 2017-04-30 kl 10:22
Magasin 5, Stockholm
Bud: 3 400 SEK
458252 SLAGBORD, 1800-tal, spår av rödbemålning, låda i sarg, höjd ...
Utrop: 3 000 SEK
19 tim 11 min, 2017-04-30 kl 18:38
Magasin 5, Stockholm
Bud: 550 SEK
458914 HALSLÅS, silver, till folkdräkt, 1800-tal, fasetterade ...
Utrop: 2 000 SEK
3 dagar, 2017-05-02 kl 17:00
Magasin 5, Stockholm
Bud: 700 SEK
459239 SPIKLYKTA, metall, 1800-tal, genombruten dekor, för 1 ljus, ...
Utrop: 1 000 SEK
4 dagar, 2017-05-03 kl 18:00
Magasin 5, Stockholm
Bud: 450 SEK
 
 
 
459110
459453
459649
459884
459110 SLAGBORD / MATBORD, furu, 1700-tal, rokoko, svängda ben, ...
Utrop: 12 000 SEK
4 dagar, 2017-05-03 kl 20:48
Magasin 5, Stockholm
Bud: 5 200 SEK
459453 ALADÅBFORM, KAFFEKANNOR, 2 st., koppar, 1800-tal, höjd ca ...
Utrop: 1 500 SEK
5 dagar, 2017-05-04 kl 21:33
Magasin 5, Stockholm
Bud: 450 SEK
459649 SPOTTKOPP, 1800-talets slut, skuret trä, i form av ...
Utrop: 3 000 SEK
6 dagar, 2017-05-05 kl 19:18
Magasin 5, Stockholm
Bud: 950 SEK
459884 VETTAR, 2 st, 1900-talets första hälft, polykromt bemålade, ...
Utrop: 1 200 SEK
7 dagar, 2017-05-06 kl 15:18
Magasin 5, Stockholm
Bud: 350 SEK
 
 
 
459823
460013
459823 HÄSTAR, 85 st, mestadels Dalarna, i huvudsak 1900-talets ...
Utrop: 5 000 SEK
7 dagar, 2017-05-06 kl 15:30
Magasin 5, Stockholm
Bud: 4 000 SEK
460013 STENBORD, 1700-tal, Skåne, skiva i komstasten, ...
Utrop: 35 000 SEK
7 dagar, 2017-05-06 kl 20:54
Magasin 5, Stockholm
Bud: 20 000 SEK
 
 
 
 
 
Användning av cookies.
Vår webbplats använder cookies bl a för att du ska kunna logga in och lägga bud. Om du inte vill tillåta lagring av cookies på din dator kan du stänga av det i din webbläsares inställningar. Då kommer inga cookies att lagras men du kommer inte kunna använda vissa delar av webbplatsen, t ex logga in för att vara med i budgivningen.
Showroom:
Antal per sida: 
Sortering: 
Sida: 
Föregående | Nästa
 
Stockholms Auktionsverk Online
Kontakt

Kundcenter tel 08-453 67 10
Växel tel 08-453 67 00
info@auktionsverket.se
Magasin 5, Palermog 19
Stockholms Frihamn

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

Alltsedan starten 1996 har Antikskolan utbildat närmare 5.000 elever i konst- och stilhistoria.

» Läs mer