Showroom:
Antal per sida: 
Sortering: 
Sida: 
Föregående | Nästa
 

Auktioner Allmoge (11)

 
471013
471216
471222
471266
471013 SPETSGLAS, 2 st., 1700-tal, GLAS, 1800-tal, höjd ca 10,5-12 ...
Utrop: 3 000 SEK
2 min, 2017-06-25 kl 21:18
Magasin 5, Stockholm
Bud: 2 200 SEK
471216 VATTENTUNNA, koppar, 1800-tal, lock med dekor av stjärna, ...
Utrop: 1 500 SEK
22 tim 50 min, 2017-06-26 kl 20:06
Magasin 5, Stockholm
Bud: 1 000 SEK
471222 HÖRNSKÅP, för vägghängning, 1700-tal, spår av bemålning, ...
Utrop: 1 500 SEK
2 dagar, 2017-06-27 kl 13:08
Magasin 5, Stockholm
Bud: 3 000 SEK
471266 VETTAR, 2 st, bemålat trä, 1900-talets andra hälft, längd ...
Utrop: 1 000 SEK
2 dagar, 2017-06-27 kl 15:00
Magasin 5, Stockholm
Bud: 850 SEK
 
 
 
471268
471327
471349
471351
471268 KISTA, daterad 1802, massiv ek, imitationsmåleri i grönt, ...
Utrop: 2 000 SEK
2 dagar, 2017-06-27 kl 15:08
Magasin 5, Stockholm
 
471327 GRYTA med lock, 1800-tal, koppar, invändigt förtennad, ...
Utrop: 1 000 SEK
2 dagar, 2017-06-27 kl 17:40
Magasin 5, Stockholm
Bud: 350 SEK
471349 ALADÅBFORM, med lock och hänklar, 1800-tal, koppar, höjd ...
Utrop: 1 200 SEK
2 dagar, 2017-06-27 kl 18:28
Magasin 5, Stockholm
Bud: 300 SEK
471351 LJUSPLÅTAR, 1 par, 1900-talets början, barockstil, för två ...
Utrop: 2 500 SEK
2 dagar, 2017-06-27 kl 18:36
Magasin 5, Stockholm
Bud: 1 500 SEK
 
 
 
471667
471495
472242
471667 KAFFEPANNA, HÄMTARE med lock, koppar, 1800-tal, höjd ca ...
Utrop: 1 500 SEK
4 dagar, 2017-06-29 kl 21:15
Magasin 5, Stockholm
Bud: 350 SEK
471495 SLAGBORD, 17/1800-tal, furu, dubbla grindar, beslag i ...
Utrop: 2 000 SEK
4 dagar, 2017-06-29 kl 21:36
Magasin 5, Stockholm
Bud: 1 500 SEK
472242 STOLAR, 4 st., s.k. "Leksand modell", 1800-tal, furu, ...
Utrop: 1 500 SEK
7 dagar, 2017-07-02 kl 19:15
Magasin 5, Stockholm
 
 
 
 
 
Användning av cookies.
Vår webbplats använder cookies bl a för att du ska kunna logga in och lägga bud. Om du inte vill tillåta lagring av cookies på din dator kan du stänga av det i din webbläsares inställningar. Då kommer inga cookies att lagras men du kommer inte kunna använda vissa delar av webbplatsen, t ex logga in för att vara med i budgivningen.
Showroom:
Antal per sida: 
Sortering: 
Sida: 
Föregående | Nästa
 
Stockholms Auktionsverk Online
Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

Alltsedan starten 1996 har Antikskolan utbildat närmare 5.000 elever i konst- och stilhistoria.

» Läs mer