Tapio Wirkkala silver kanna och bägare

Föregående | Översikt | Nästa

853036

TAPIO WIRKKALA, KANNA OCH ÅTTA BÄGARE, signerad TW. Silver 830. Kultakeskus, Tavastehus 1976-77, kannans höjd 25 cm, vikt 788 g, bägarnas vikt 1494

Obetydligt slitage.

Silver, Design

Södra kajen 14, Helsingfors

853036 - Tapio Wirkkala silver kanna och bägare
Din e-postadress

Fråga
Skicka

Budhistorik (29 bud)
Bud EUR
7051771
7051770
7051769
1 050
7051768
7051767
980

3 dagar kvar
Avslutas 2021-04-18
14:14   (15:14 )
AKTUELLT BUD EUR:
12 526 SEK, 1 409 USD
Utropspris EUR:
1 600-2 000

Lämna maxbud:

EUR

Logga in / Bli kund