Einar Jolin Kvinnoporträt profil

879696

EINAR JOLIN
1890-1976
Kvinnoporträtt profil
Signerad Einar Jolin Paris 1914. Blyerts på papper, 20,5 x 12,5 cm.

PROVENIENS
Familjen Jolin

Konst, Teckningar, Lilla Kvalitén

Nybrogatan 32, Stockholm

Budhistorik (17 bud)
6876245
6876241
6866798
6866797
950
6866796
900

Slutpris SEK:
144 EUR, 169 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.