Smörask, 1800-talets första hälft

878751

SMÖRASK med LOCK, Karl Johan, olika porfyrsorter från Elfdals Porphyrverk, rund, fasetterad, locket med vridna fasetter och kulformad knopp, höjd 10, diameter 12,8 cm

Ställvisa nagg, locket lagat, delar ej ursprungligen sammanhörande

Diverse, Lilla Kvalitén

Nybrogatan 32, Stockholm

Budhistorik (15 bud)
6875815
6 800
6875837
6 600
6875815
6 400
6875809
6 000
6875805
5 000

Slutpris SEK:
6 800
651 EUR, 765 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.