Edward Hald, skål, "Åskvädret", Orrefors

874476

EDWARD HALD, "Åskvädret", skål, Orrefors, troligen 1950-tal, rikligt graverad dekor av skrämda människor och djur, ljungande blixtar och ovädersmoln samt kantbård, signerad Of H 291 och gravörsignatur, höjd 11, diameter 14,5 cm

Glas, Konstglas, Design, Lilla Kvalitén

Nybrogatan 32, Stockholm

Edward Hald, skål,

Budhistorik (6 bud)
6865876
6865866
3 400
6862113
3 200
6862101
6854450

Slutpris SEK:
383 EUR, 450 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.