Albert Theodor Gellerstedt, akvareller, två st

873065

ALBERT THEODOR GELLERSTEDT (1836-1914): Blomsterbilder, två st, signerade och daterade ATG 17/6 84 resp. 5/7 85 , akvarell på papper, 9x11 cm resp. 13,5x17,5 cm (2)

PROVENIENS
I konstnärens familjs ägo fram till idag

Konst, Äldre måleri, Lilla Kvalitén

Nybrogatan 32, Stockholm

Budhistorik (5 bud)
6876993
500
6875250
450
6873483
6866233
6863759

Slutpris SEK:
500
48 EUR, 56 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.