Einar Höste, skulptur

871872

EINAR HÖSTE (1930-2013) "Såpbubbelkorg". Korg i metall, i originalbox, mått 12 x 12 cm.
Proveniens: Familjen Marcus
Litteratur: Bo Sylvan, Einar Höste, 2005, avbildad s. 78.
Skador: Rostangrepp på korg

Konst, Skulpturer, Lilla Kvalitén

Nybrogatan 32, Stockholm

Einar Höste, skulptur

Budhistorik (10 bud)
6873817
700
6874015
700
6873817
650
6865636
600
6856119
550

Slutpris SEK:
700
67 EUR, 79 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 200 kr.