Pastejknivar Rännåsporfyr Elfdahls Porphyrverk

868731

PASTEJKNIVAR, ett par, 1800-talets första hälft, rombformade skaft i Rännåsporfyr från Elfdahls Porphyrverk, blad i silver med spår av förgyllning, stämplade Anders Lundqvist (mästare i Stockholm 1816-1856), längd 20 cm

Diverse, Lilla Kvalitén

Nybrogatan 32, Stockholm

Budhistorik (15 bud)
6875929
12 500
6875926
12 000
6875878
11 500
6873028
11 000
6871651
10 500

Slutpris SEK:
12 500
1 198 EUR, 1 406 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.