Spegel, senbarock

Föregående | Översikt | Nästa

860582

SPEGEL, senbarock, dekor i papier maché, förgylld med underliggande originalförgyllning, krönt av snäcka och kvinnobyst, dekor av akantus, girlanger, ymninghetshorn och ansiktsmaskaroner, silverfolierat glas, 126,5 x 49,5 cm

Smärre dekorskador, lagningar, något maskstungen, glaset anlupet

Speglar, Lilla Kvalitén

Nybrogatan 32, Stockholm

860582 - Spegel, senbarock
Din e-postadress

Fråga
Skicka
Spegel, senbarock

Budhistorik (1 bud)

6850301
2021-02-23 10:06:26

2 dagar kvar
Avslutas 2021-02-28
14:13   (15:13 )
AKTUELLT BUD SEK:
96 EUR, 113 USD
Utropspris SEK:
15 000

Lämna maxbud:

SEK

Logga in / Bli kund

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.