Konsolbord, 1700-talets andra hälft

860417

KONSOLBORD, Louis XVI, träskuren dekor, sarg med nollgaller, fronten med fleurong och lagerfestonger, ben med pärlstav, fleuronger, spiralvridna fotavslut, träskiva med kälning, framtagen äldre bemålning, höjd 79, 79 x 44 cm

Smärre dekorskador, ställvisa lagningar och kompletteringar, retuscher

Möbler, Soffbord, sidobord, Lilla Kvalitén

Nybrogatan 32, Stockholm

Budhistorik (12 bud)
6874134
16 500
6862012
16 000
6874131
15 500
6862012
15 000
6874127
14 500

Slutpris SEK:
16 500
1 581 EUR, 1 856 USD
Utropspris SEK:
18 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.