JOHN JON-AND: Folkteatern

859849

JOHN JON-AND (Sverige, 1889-1941): Folkteatern, blyerts på papper, stämpelsignerad Jon-And, 4 st. teckningar samramade, bildstorlek ca 39x29 cm.

PROVENIENS: Familjen Jon-And Cleve

John Jon-And - Karikatyrens okrönte svenske mästare

något veckat papper

Konst, Teckningar, Lilla Kvalitén

Nybrogatan 32, Stockholm

JOHN JON-AND: Folkteatern

Budhistorik (11 bud)
6859050
6868651
750
6859050
700
6868650
650
6859050
600

Slutpris SEK:
77 EUR, 90 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.