JOHN JON-AND: Figurer

859842

JOHN JON-AND (Sverige, 1889-1941): Figurer, akvarell och krita på papper, stämpelsignerad Jon-And, bildstorlek ca 24,5x15 cm.

PROVENIENS: Familjen Jon-And Cleve

John Jon-And - Karikatyrens okrönte svenske mästare

något veckat papper

Konst, Teckningar, Lilla Kvalitén

Nybrogatan 32, Stockholm

JOHN JON-AND: Figurer

Budhistorik (11 bud)
6853515
6878954
750
6853515
700
6854689
650
6853515
600

Slutpris SEK:
77 EUR, 90 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.