JOHN JON-AND: Madame

859841

JOHN JON-AND (Sverige, 1889-1941): Madame, akvarell och krita på papper, signerad i blyertsJon-And, bildstorlek ca 31x23 cm.

PROVENIENS: Familjen Jon-And Cleve

John Jon-And - Karikatyrens okrönte svenske mästare

något veckat papper

Konst, Teckningar, Lilla Kvalitén

Nybrogatan 32, Stockholm

JOHN JON-AND: Madame

Budhistorik (18 bud)
6878157
1 300
6878146
6878138
6877018
6876628
950

Slutpris SEK:
1 300
125 EUR, 146 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.