EVERT LUNDQUIST: Kloten

859706

EVERT LUNDQUIST (1904-1994): Kloten, dubbelsignerad i trycket samt i blyerts E Lundqvist, utförd 1956, numrerad 8/50, torrnålsgravyr, 18x16 cm.

LITTERATUR: Per Bjurström, Evert Lundquist Grafiker, nr. 59 i verksförteckningen

Konst, Grafik, Lilla Kvalitén

Nybrogatan 32, Stockholm

EVERT LUNDQUIST: Kloten

Budhistorik (6 bud)
6858051
3 800
6870646
3 600
6858051
2 400
6855513
6851126
1 800

Slutpris SEK:
3 800
364 EUR, 428 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.