TORSTEN RENQVIST: Getkranium

859691

TORSTEN RENQVIST (1924-2007): Getkranium (även betitlad nr. 14 Treklang), signerad och daterad T.R 49, Olja på duk, 65x42,5 cm

ca. 1 cm duklagning

Konst, Modernt måleri, Lilla Kvalitén

Nybrogatan 32, Stockholm

TORSTEN RENQVIST: Getkranium

Budhistorik (4 bud)

6870651
12 000
6853749
9 800
6851117
6 400
6851035

Slutpris SEK:
12 000
1 150 EUR, 1 350 USD
Utropspris SEK:
15 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.