ALVAR JANSSON: Ölcafé

859675

ALVAR JANSSON (1922-1991): Ölcafé, signerad A.J., olja på duk, 88x139,5 cm

Utförd sent 1960-tal. Målningen föreställer Café Tjoget på Långholmsgatan 20.

Konst, Modernt måleri, Lilla Kvalitén

Nybrogatan 32, Stockholm

ALVAR JANSSON: Ölcafé

Budhistorik (33 bud)
6876211
56 000
6876196
54 000
6874525
52 000
6876195
52 000
6874525
50 000

Slutpris SEK:
56 000
5 365 EUR, 6 300 USD
Utropspris SEK:
20 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.