EWA RUDLING: Nastassja Kinski

859324

EWA RUDLING (född 1936): "Nastassja Kinski", signerad och daterad Ewa Rudling, 13/30, c-print, ca 45x30 cm

Ewa Rudling om NASTASSJA KINSKI:
"- var 17 år och hade just gjort en rörande huvudroll i Polanskis 'Tess'. Filmproducenten Claude Berri lånade ut sin magnifika sommarvilla i Neufle le Chateau som fotoatelje. Det var en kall och regnig höstdag. Nastassja poserade tappert. "Så ung och så professionell. Hon kommer att gå långt."

Fotografi, Lilla Kvalitén

Nybrogatan 32, Stockholm

EWA RUDLING: Nastassja Kinski

Budhistorik (10 bud)
6871874
6871872
1 700
6871871
1 600
6871847
6871846
1 400

Slutpris SEK:
192 EUR, 225 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.