Sekretär, rokoko, C.M. Herlin

Föregående | Översikt | Nästa

859069

CARL MAGNUS HERLIN (ämbetsmästare i Stockholm 1767-1809) tillskriven, sekretär, stockholmsarbete i rokoko, fanerad med jakaranda och valnöt, beslag i mässing med dekor i form av växtornamentik och rocailler, svängd form, parkettläggning med friser och fält, låd- och fackninredning bakom klaff, fronten med en låda, nyckel medföljer, höjd 103,5, 67 x 47 cm; ställvisa fanérskador

nyckel finns

Möbler, Skåp, byråer, Lilla Kvalitén

Nybrogatan 32, Stockholm

859069 - Sekretär, rokoko, C.M. Herlin
Din e-postadress

Fråga
Skicka
Sekretär, rokoko, C.M. Herlin

Budhistorik (5 bud)
6863434
9 000
6858593
8 800
6852654
8 600
6850376
5 000
6850120

1 dag kvar
Avslutas 2021-02-28
14:29   (15:29 )
AKTUELLT BUD SEK:
9 000
862 EUR, 1 013 USD
Utropspris SEK:
12 000

Lämna maxbud:

SEK

Logga in / Bli kund

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.