Vas famille rose Kanton

858808

VAS, porslin med europeisk förgylld bronsmontering, Kina, Kanton, 1800-talets mitt, dekor med figurscener och blommor, höjd 58 cm

Orientaliskt, Porslin, Lilla Kvalitén

Nybrogatan 32, Stockholm

Vas famille rose Kanton

Budhistorik (13 bud)
6879611
8 000
6879608
7 800
6879610
7 600
6879608
7 400
6879585
7 200

Slutpris SEK:
8 000
766 EUR, 900 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.