Spegel, Alexander I

Föregående | Översikt | Nästa

856244

SPEGEL, Alexander I, sannolikt Ryssland, träskuren dekor och pastellage, sannolikt originalförgyllning i polerat guld och slagmetall, krönet med akantusbård, dekor av bevingade fabeldjur kring kärve, ramen med kymation och pärlstav, nedre sargen med liggande fabeldjur och urna, kvicksilverfolierat glas, etikettmärkt Lars Olson antikvitetshandlare Upsala, 161,5 x 68,5 cm

PROVENIENS: Antikvitetshandlare Lars Olson, Uppsala

Ställvisa dekorskador och lagningar

Speglar, Lilla Kvalitén

Nybrogatan 32, Stockholm

856244 - Spegel, Alexander I
Din e-postadress

Fråga
Skicka
Spegel, Alexander I

Budhistorik (6 bud)
6860244
8 000
6860242
6 000
6856452
5 800
6855081
6851863
1 800

2 dagar kvar
Avslutas 2021-02-28
13:20   (14:20 )
AKTUELLT BUD SEK:
8 000
766 EUR, 900 USD
Utropspris SEK:
20 000

Lämna maxbud:

SEK

Logga in / Bli kund

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.