Elias Martin, Hmanbild med båtar, tuschlavering

Föregående | Översikt | Nästa

856115

ELIAS MARTIN (1739-1818): Hamnbild med båtar, signerad EM, tuschlavering på papper, 19x23 cm.

PROVENIENS: Friherre Eugène Hermelin. Noo, Knifsta, Uppland

UTSTÄLLD: Gamla mästateckningar, Stenmans, Stockholm 1934, katalognr 107

Konst, Äldre måleri, Lilla Kvalitén

Nybrogatan 32, Stockholm

856115 - Elias Martin, Hmanbild med båtar, tuschlavering
Din e-postadress

Fråga
Skicka

Budhistorik (2 bud)

6860258
2021-02-25 12:05:16
6851257
2021-02-23 12:57:44

2 dagar kvar
Avslutas 2021-02-28
15:21   (16:21 )
AKTUELLT BUD SEK:
96 EUR, 113 USD
Utropspris SEK:
8 000

Lämna maxbud:

SEK

Logga in / Bli kund

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.