Porträtt efter Jean-Baptiste Greuze

855292

JEAN-BAPTISTE GREUZE, kopia efter (1800-tal): Porträtt av en ung flicka, olja på duk, 46 x 39 cm

Originalmålningen finns sannolikt i Musée Condé i Chantilly, Frankrike.

Dubblerad, retuscher

Konst, Äldre måleri, Lilla Kvalitén

Nybrogatan 32, Stockholm

Budhistorik (28 bud)
6878272
11 000
6878254
10 500
6878246
10 000
6878244
9 800
6878231
9 600

Slutpris SEK:
11 000
1 054 EUR, 1 238 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.