Golvvas porslin Kina

855221

GOLVVAS, porslin, Kina, 1900-tal, dekor i emaljfärger föreställande landskap i kartuscher mot orange grund, höjd 34 cm

Smärre nagg, slitage

Orientaliskt, Konsthantverk, Lilla Kvalitén

Nybrogatan 32, Stockholm

Golvvas porslin Kina

Budhistorik (19 bud)
6876298
5 400
6876285
5 200
6874812
5 000
6876284
5 000
6874812
4 800

Slutpris SEK:
5 400
517 EUR, 608 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.