Alfred Wahlberg, Skogsbacke i Torreby

853918

ALFRED WAHLBERG (1834-1906): Skogsbacke i Torreby, signerad och daterad Alfr Wahlberg Torreby 1887, olja på duk, 97,5x146 cm.

För frågor och konditionsrapport kontakta pierre.olbers@auktionsverket.se

Konst, Äldre måleri, Lilla Kvalitén

Nybrogatan 32, Stockholm

Budhistorik (7 bud)
6876226
46 000
6872248
44 000
6864748
42 000
6864745
40 000
6851664
35 000

Slutpris SEK:
46 000
4 407 EUR, 5 175 USD
Utropspris SEK:
50 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.