Bordspendyl, 1800-talets första hälft

Föregående | Översikt | Nästa

852747

BORDSPENDYL, parisarbete, Restauration, märkt Nicod. J.ne ā Paris, matterad och polerad brännförgylld och mörkpatinerad brons, rektangulär bas med emblem av eklövskvistar, urhus i form av vedstapel, i fonden hund samt pojke med syltkruka och brödkaka, emaljerad urtavla med romerska siffror, hel- och halvslag, medföljer dragnyckel och pendel, höjd 31,5, 29,5 x 15 cm

PROVENIENS: Stopalo

En fot senare

Klockor/Ur, Lilla Kvalitén

Nybrogatan 32, Stockholm

852747 - Bordspendyl, 1800-talets första hälft
Din e-postadress

Fråga
Skicka

Budhistorik (4 bud)

6868697
6 000
6868694
5 600
6867566
5 200
6849429
5 000

21 timmar 38 minuter kvar
Avslutas 2021-02-28
13:51   (14:51 )
AKTUELLT BUD SEK:
6 000
575 EUR, 675 USD
Utropspris SEK:
8 000

Lämna maxbud:

SEK

Logga in / Bli kund

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.