Botaniska böcker

860863

BOTANISKA BÖCKER, 19 st, 1800-tal, svensk, dansk och tysk text, bla Högberg, Johan Daniel, "Svensk flora, innefattande sveriges phanerogamvexter", Lange, Joh., "Haandbog i den danske flora", Nageli, Karl Wilhelm, "Untersuchungen u¨ber niedere pilze aus dem Pflanzenphysiologischen institut in Mu¨nchen"

Ingår i tema "Botaniska böcker"

Fläckar, slitage, blyerts- och bläckskrift, 1 bok med lös framsida, ej fullt genomgångna

Böcker/Kartor, Naturvetenskap, Tema

Geijersgatan 14, Göteborg

Botaniska böcker

Budhistorik (3 bud)

6739984
6729431
6726793

Slutpris SEK:
38 EUR, 45 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Göteborg. Transportpris från 344 kr.