Uno och Östen Kristiansson ''Plafo'' plafond

860787

UNO och ÖSTEN KRISTIANSSON, "Plafo", plafond, 1900-talets andra hälft, formgivsningsår 1960, Luxus, teak med plastskärm, diameter ca 55 cm

Ingår i temaauktionen Modern Belysning

Bruksslitage, ej funktionmstestad, SAv garanterar ej funktionen

Belysning, Taklampor, Design, Tema

Hylla 5

Budhistorik (26 bud)
6684701
3 400
6684700
3 200
6684692
6684690
2 800
6684691
2 800

Slutpris SEK:
3 400
326 EUR, 383 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.