Henry Hadfield Cubley olja på duk

860544

HENRY HADFIELD CUBLEY (1858-1934); olja på duk, signerad, även signerad a tergo, hedlandskap med highland cattle, 31x51 cm.

En del krackelyr, något färgbortfall, slitage efter ålder.

Konst, Äldre måleri

Geijersgatan 14, Göteborg

Budhistorik (3 bud)

6685992
500
6679217
6674985

Slutpris SEK:
500
48 EUR, 56 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Göteborg. Transportpris från 344 kr.